Статті - October 17, 2018
Майже всі побутові кондиціонери працюють на охолодження і нагрівання повітря. Однак звичайні (не інверторні) кондиціонери можуть використовуватися для обігріву при зовнішній температурі не нижче -7°C (інформація про допустиму зовнішню температуру зазначена в характеристиках кондиціонера або в паспорті на обладнання). Робота кондиціонера при нижчих температурах, ніж вказано в документації, буде неефективною і може призвести до поломки.
Основні проблеми, які виникають при роботі холодильного обладнання взимку:
❌зниження продуктивності
Викликане сильною залежністю ефективності зовнішнього повітряного теплообмінника від температури середовища. Зниження тиску конденсації призводить до зниження тиску випаровування, що веде до падіння масової витрати фреону і, відповідно, до падіння продуктивності холодильного агрегату. Одним із рішень може бути регулювання швидкості обертання вентилятора зовнішнього блоку для зміни витрати повітря через конденсатор. Встановлення багатошвидкісного вентилятора або, зазвичай, регулятора частоти обертання вентилятора (входить до зимового комплекту спліт-системи).
❌стікання рідкого фреону в картер компресора
Виникає при непостійній роботі, коли взимку кондиціонер вимикається і повністю остигає до температури вулиці. Рідкий холодоагент може затікати в компресор, розчиняючись у маслі, і осідати на дні картера компресора. При наступному запуску це може спричинити сильний гідроудар і вихід з ладу компресора.
❌замерзання масла компресора
Масло, яке повинне змащувати рухомі деталі компресора, при сильному морозі стає в'язким і не виконує свою функцію, компресор може заклинити. Обидві ці проблеми вирішують шляхом встановлення підігрівача картера компресора, який також входить у зимовий комплект.
❌замерзання дренажної води
Ця проблема пов'язана з обмерзанням дренажу. Під час роботи на охолодження взимку (холодильні камери, серверні приміщення, ЦОД, квіткові магазини) конденсат утворюється на внутрішньому блоці, потрапляючи в дренажну ванну і видаляється через дренажну трубку. При замерзлому дренажі конденсат буде литися через внутрішній блок у приміщення. Рішення – встановлення підігрівача дренажу або монтаж дренажу в каналізацію всередині приміщення.
Під час роботи кондиціонера на обігрів конденсат утворюється в зовнішньому блоці, а при мінусових температурах буде утворюватися лід на піддоні і в дренажній трубці, що не дозволить конденсату стікати і, продовжуючи обмерзати, знизить ефективність та може пошкодити вентилятор. Рішення: встановлення підігрівача дренажу – входить у зимовий комплект.
Для холодних регіонів, зокрема й України, виробники кліматичної техніки випускають низькотемпературну лінійку інверторних кондиціонерів, оснащених підігрівачем картера, підігрівачем піддону, регуляторами обертання вентиляторів, плавним пуском компресора, додатковими фреоновими контурами, режимами розморожування для більшої ефективності та багатьма іншими інноваційними розробками, які дозволяють кондиціонерам працювати на обігрів і охолодження при зовнішніх температурах повітря від -30°C.
Щоб перевести кондиціонер у режим опалення, необхідно на дистанційному пульті керування вибрати значок «сонце» (у більшості кондиціонерів вибір режиму здійснюється кнопкою «menu»). Після переведення кондиціонера на тепло може знадобитися від 5 до 30 хвилин (залежно від моделі) для перемикання 4-ходового клапана і переміщення фреону по зворотному контуру та початку роботи.
Як підсумок цієї статті можна сказати, що кондиціонерами можна і потрібно користуватися взимку, але необхідно звертати увагу на те, чи може конкретний спліт використовуватися в мороз і до якої мінімальної температури. Якщо кондиціонер не передбачений для роботи при низьких температурах, можна виконати встановлення зимового комплекту і збільшити поріг мінімальної температури роботи.
Отримати повну консультацію щодо обігріву кондиціонером і 👌купити кондиціонер для обігріву ви зможете у нас на сайті https://climagroup.ua/ або звернувшись за телефонами ☎ +0800 330 353